hakkımızda

 • Başkan Muharrem Çoban, eşi Fatma Çoban, Aynur Şakar, Zaide Ürgüp (vefat etti) isimli kişiler tarafından 2001 yılında kurulmuştur.
  2005 yılında kurum derneğe çevrilmiştir. Bu tarihden bu yana yoluna devam etmektedir.

  Derneğimiz 2000 yoksul ve engelli aillere eşya, gıda ve temel ihtiyaçlarını sağlamaya çalışmaktadır. Sponsorlar ve Hayırsever vatandaşların yardımı ile ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmaya çalışan bir dernek olmaya devam edecektir.

  BİZ KİMİZ?


  Gülenyüz Yaşamla Mücadele Derneği bölgemizde ilk yardım derneği olarak İstanbul ili Anadolu Yakası Ataşehir İlçesi İçerenköy Mahallesinde 2001 Yılında eski adı Gülenyüz Yardım Derneği olarak Kurucumuz Gönüllü İş insanımız Sayın Muharrem ÇOBAN tarafından kurularak hizmet ve faaliyetlere başlamıştır. İçerenköy’de başlayan gönül hizmetleri yıllar içinde elindeki kıt kanat olanaklarla hayırseverlerimiz girişimleri ile İhtiyaç Sahibi Ailelerimize, engelli kardeşlerimize, öğrencilere yönelik çalışmalara imza atarak bugun 4500 aileye ulaşılmıştır. Uzun yıllar “Atmayın Bize Getirin” projesiyle evlerinde fazlalık kullanılmayan temiz ütülü ikinci el elbise dağıtımı yapılarak sonrasında temizlik ürünleri-ortez protez tekerlekli sandalye ,hasta bezi, kırtasiye destekli hizmetleri sürdüren Dernek yönetim kurulu kararı alınarak yapılan tüzük değişikliği ile ismini Gülenyüz Yaşamla Mücadele ve Yardım Derneği olarak uzun yıllar hizmetlerine devam etmiş İçişleri Bakanlığı İl Dernekler Müdürlüğü tarafından İnsani Yardım statüsünü almıştır. Dernek ihtiyaca cevap verebilmek amacında ilçede ilk olarak Gıda Bankacılığı içinde Sosyal Market uygulamasına yönelmiş, yeni yerinde günlük 100 aileye haftanın 4 günü bedelsiz olarak düzenli meyve sebze gıda yardımları ile ihtiyaç sahibi ailelerimize büyük derecede aile bütçelerine katkı yapmaktadır. Günlük meyve sebze gıda kahvaltılı temizlik ürünleri yanı sıra kırtasiye eğitim hasta bezi vb gibi ücretsiz dağıtımlarını sürdüren dernek yetkilileri Tüm kaynaklarını “Hayrın Kuşatıcılığı” bilinciyle çalışmalarını yapmayı hedefleyen Gülenyüz; bir hayrı, hayırlı bir kaynaktan, hayırlı bir yöntemle alıp, hayırlı bir hedefe ileten hayır köprüsüdür. Kuruluşundan bugüne kadar bizleri yalnız bırakmayan binlerce bağışçısı ve gönüllüsüyle Basta ilçe geneli ve Anadolu’ya on binlerce aileye, eğitim, gıda,giyim yardımları ulaştırmış ve ulaştırmaya da devam etmektedir. Gülenyüz Derneği, yurdumuzun en ücra köşelerinden de gelse, kendisine ulaşan her imdat çağrısına zamanında ve yeterli bir biçimde ulaşmanın azmi, gayreti ve çalışması içindedir. Engelli Hasta bakıma muhtaç bireylerimiz için ayrı bir komisyonla çalışmalarını yapmaktadır. Din, dil, ırk, renk ve ayırım gözetmeksizin ayni ve nakdi her türlü yardımı ile gerçek ihtiyaç sahiplerine en kısa ve en kaliteli bir şekilde ulaştırma anlayışıyla hareket ederek ilkelerinden asla taviz vermez.

  Yönetim Kurulumuz

Bizler Yeni Yönetim Kurulu Olarak


Muharrem ÇOBAN - Başkan
Birol EKŞİ - Genel Sekreter
İbrahim YILDIZ - Muasip
Aynur ŞAKAR - Baskan Yardımcısı
Nilgün YILDIRIM - Denetleme Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Üyelerimiz
Ünzile KUBAL
Fatma ÇOBAN
Alpay Cem YILDIRIM

ve 50’ye yakın gönüllü çalışanımızla hizmetlerimize faaliyetlerimize gönülden devam etmekteyiz.