Gülenyüz
Yaşamla Mücadele ve Yardım Derneği

Yoksullara, engellilere ve ihtiyaç sahiplerine yardım eden bir dernektir. Gıda, giysi, ev eşyası, yakacak vs gibi yardımlarda bulunur. Bu yardımlar bağışlarla temin edilir. Derneğimiz aynı zamanda Gıda Bankacılığı da yapmaktadır.

BİR ADIMDA SİZ ATIN

Üretici firmalara çağrımızdır. Gıda, giysi, yakacak,temizlik maddeleri ve çeşitli ihtiyaç üreticisi iseniz gıda bankacılığı kapsamında bağışlarınızı bekliyoruz. Sponsorumuz olun yüzleri birlikte güldürelim.
Yardım Dağıtımı
 

Ataşehir’de Gülenyüz Derneği Yardım Dağıtımı

Gülenyüz Yardımlaşma Derneği'nin yardım dağıtımı, CHP İstanbul Milletvekili Kadir ÖĞÜT ve Ataşehir Belediye Meclisi Başkanı Hüseyin ÇULHA'nın katılımıyla yapıldı. ÖĞÜT, derneğin kutsal bir görev yaptığını ve desteklenmesi gerektiğini söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir ÖĞÜT, Derneğimizde yardım dağımında bulundu.

Ataşehir bölgesinde ve bölge dışında tüm yoksul, fakir ve dar gelirli ailelerin hizmetinde bulunan GÜLENYÜZ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ, yıllardır yoksul ve maddi imkânları olmayan ailelere ikinci el kıyafet ve gıda yardımını, yardım severlerden aldıkları destek ile sürdürmeye devam ediyor.

Dernek Başkanı ve Kurucusu Muharrem ÇOBAN, "Kayıtlı 1600 yoksul ailemiz bulunmaktadır. Bunlar tabii ki, bu sayı ile bitmiyor. Her ailenin çocukları ve evdeki diğer bireyleri de hesaplarsak, 5000 kişiyi buluyor. Derneğimizde düzenli olarak her hafta salı ve cumartesi günleri dağıtım yapılmaktadır.

Bölgemizde 10 yılı aşkın bir süredir yoksul, maddi gücü olmayan ailelere ikinci el kıyafet yardımının yanı sıra, gıda, erzak, mama, hasta bezi ile kurban payı dağıtımını yapıyoruz. Bunların dışında kan bağışı kampanyaları düzenliyoruz.

İstanbul'da tüm ilçelerden hayırseverlerin, kullanmadıkları, temizlenip ütülenmiş bir şekilde bizlere ulaştırdıkları kıyafetleri ve gıda fabrikalarının dar gelirli, yoksul ailelere bedelsiz ve şartsız dağıtılması için yolladıkları yardımları, yine hayırseverlerimiz tarafından bağışlanan kurban ve adak yardımlarını evlere teslim ediyoruz.

Bu hizmetleri en kapsamlı şekilde "gönüllü" gönül dostlarımızla yürütüyoruz. Derneğin yardımları sürdürülebilmesi için sponsorların, yardımsever işadamı ve yurttaşların desteklerine ihtiyaç vardır.

Bu konuda tüm duyarlı vatandaşlarımıza, işadamlarımıza, belediyelerimize, esnafımıza, bizlere bu kutsal görevde destek olan herkese minnettarız" dedi.